Loga projektu
Baner przedstawiający z lewej strony budynek OPS w Pilźnie i z prawej strony uśmiechniętą rodzinę siedzącą na krawężniku
Baner przedstawiający z lewej strony budynek OPS w Pilźnie i z prawej strony ściskające się ręce starszych osób
Baner przedstawiający z lewej strony budynek OPS w Pilźnie i z prawej strony uśmiechniętą rodzinę siedzącą na krawężniku
Baner przedstawiający z lewej strony budynek OPS w Pilźnie i z prawej strony osoba na wózku pchana przez pracownika OPS

Wycieczki i imprezy kulturalne, rekreacyjne i towarzyskie w DDP w Podlesiu Machowskim

W ramach projektu realizowanego przez Gminę Pilzno/Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilźnie pn. „Zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych dla osób starszych na terenie Gminy Pilzno poprzez utworzenie Dziennego Domu Pomocy w Podlesiu Machowskim” Uczestnicy Projektu biorą udział w jednodniowych wycieczkach oraz imprezach o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i towarzyskim. Wpływ tego typu działań na aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej Seniorów okazuje się bardzo cenne.

Od początku realizacji projektu Uczestnicy zorganizowali i brali udział w imprezach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Ponadto w  miesiącu czerwcu i sierpniu br. odbyły się 2 imprezy integracyjne (1-wsza to impreza integracyjna z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Machowej, uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Parkoszu, przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilźnie oraz z lokalną władzą i przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Podlesiu, 2-ga to impreza integracyjna pn. „Pożegnanie lata” z rodziną i przyjaciółmi Seniorów, lokalną władzą i pracownikami OPS w Pilźnie). Imprezy miały na celu integrację Seniorów z lokalną społecznością, z rodziną, przyjaciółmi oraz lokalną władzą.

Do tej pory odbyły się niżej wymienione jednodniowe wycieczki:

  • wyjazd rekreacyjny do Kina na film pt. „Asterix i Obelix w Krainie Smoka”,
  • wyjazd kulturalno-rekreacyjny do Łańcuta – zwiedzanie Pałacu w Łańcucie,
  • wyjazd kulturalny do Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim na przedstawienie teatralne w formie musicalu „New York, New York”,
  • wyjazd krajoznawczy do Tuchowa, Gródka nad Dunajcem i Parku Zdrojowego w Ciężkowicach,
  • wyjazd turystyczno-rekreacyjny do „Malowanej wsi” w Zalipiu,
  • wyjazd turystyczno-rekreacyjny do Nowego Wiśnicza – zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu oraz zwiedzanie winnicy w Dąbrówce Szczepanowskiej,
  • wyjazd turystyczno-rekreacyjny do Krynicy Zdrój – zwiedzanie muzeum Nikifora, odwiedzenie Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy Zdrój, wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.

Każdy wyjazd sprawił naszym Seniorom dużo radości, wniósł wiele nowych doświadczeń oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Wiek, choroby czy niepełnosprawność wcale nie muszą być ograniczeniem społecznym. Takie wycieczki czy imprezy pozwalają przełamywać bariery i wzmacniają umiejętności interpersonalne oraz wpływają na integrację społeczną.

Poniżej krótka fotorelacja.

Po więcej informacji z bieżącej działalności DDP w Podlesiu Machowskim zapraszamy na nasz Fanpage na Facebooku pod nazwą: Dzienny Dom Pomocy Senior+ w Podlesiu Machowskim.